Projekta atklāšanas pasākums pulcē dažādus nozares pārstāvjus un interesentus

27. maijā ABLabs rīkoja projekta “Jauna parauga CNG-dīzeļdegvielas-ūdens aprīkojuma “NordicCNG” izstrāde” tiešsaistes atklāšanas pasākumu. Pasākums pulcēja gan dažādus interesentus, gan projekta dalībniekus – tostarp Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Norvēģijas finanšu instrumenta departamenta direktoru Jāni Ločmeli un NORSK ENERGI Enerģētikas, vides un klimata pārmaiņu mazināšanas projektu vecāko konsultantu Segeju Faševski (Sergei Faschevsky). Sergejs Faščevskis sniedza plašu ieskatu par dažādām NORSK ENERGI veiktajām aktivitātēm, kā arī sniedza ieskatu par emisijām un emisiju aprēķinu aspektiem. Turklāt Faščevska kungs pastāstīja par dažādiem transporta nozares dekarbonizācijas veidiem un iespējām, izceļot dažādas iespējas attiecībā uz smagajiem kravas automobiļiem, tostarp CNG.

Pasākumā uzstājās arī Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja vietnieks Mārtiņš Zemītis. M. Zemītis uzstājās ar satriecošu prezentāciju par tēmu “Eiropas Zaļais kurss: ilgtspējīga mobilitāte un zemas emisijas degvielas”. Prezentācijas ietvaros Zemīša kungs uzsvēra nesen apstiprināto “REPowerEU” – plānu, lai strauji samazinātu atkarību no Krievijas fosilā kurināmā un paātrinātu zaļo transformāciju. Plāna “REPowerEU” ietvaros ES jau vairākus mēnešus sadarbojas ar starptautiskajiem partneriem, lai dažādotu piegādes, un ir nodrošinājusi rekordlielu sašķidrinātās dabasgāzes importu un lielākas gāzes piegādes izmantojot cauruļvadus. Jaunizveidotā ES Enerģētikas platforma, ko atbalsta reģionālās darba grupas, ļaus brīvprātīgi veikt kopīgus gāzes, CNG un ūdeņraža iepirkumus, apvienojot pieprasījumu, optimizējot infrastruktūras izmantošanu un koordinējot sadarbību ar piegādātājiem.

Pasākumu noslēdza ABLabs valdes loceklis Armands Jurjevs, kurš iepazīstināja ar projekta “Jauna parauga CNG-dīzeļdegvielas-ūdens aprīkojuma “NordicCNG” izstrāde” projekta detaļām.

Projektu atbalsta Norvēģija ar Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu.

Strādājam kopā zaļai, konkurētspējīgai un iekļaujošai Eiropai.