Preses relīze: oficiāli piešķirts patents ASV

Preses relīze: ASV oficiāli piešķirts patents

Jūrmala, Latvija – ABLabs SIA, inovatīvais jaunuzņēmums, kas izstrādājis ArtuPower tehnoloģiju, ar paziņo par nozīmīgu sasniegumu, kas saistīts ar uzņēmuma inovatīvo tehnoloģiju risinājumi transporta un mobilitātes jomā. Amerikas Savienoto Valstu Patentu un preču zīmju birojs ir oficiāli piešķīris patentu ABLabs SIA inovatīvajai tehnoloģijai “Gas Ultrasonic Transducer System and Method for Operating a Diesel Common-Rail Engine” ar patenta Nr. US 11808236 B2, kas datēts ar 2023. gada 7. novembri.

Šī patentētā tehnoloģija nodrošina sistēmu, kas ļauj common-rail dīzeļdzinējiem ar vēl nebijušu efektivitāti izmantot sašķidrināto naftas gāzi (SNG), dabasgāzi (CNG un LNG) un to bioekvivalentus. Šis izgudrojums paver iespējas ievērojamam oglekļa emisiju un degvielas izmaksu samazinājumam.

ABLabs SIA vadošā inženiera Alberto Bonomi izstrādātā un patentētā sistēma ir vērsta uz gāzes izmantošanu dīzeļdzinējos. Šajā inovatīvajā pieejā integrēts ultraskaņas pārveidotājs, lai radītu precīzu ūdens tvaiku un gāzes maisījumu, ievērojami uzlabojot sadegšanas efektivitāti un samazinot kaitīgo izmešu daudzumu dzinējā.

“Šī patenta piešķiršana Amerikas Savienotajās Valstīs ir ne tikai pagrieziena punkts SIA ABLabs, bet arī ļaus uzņēmuma ātrāk virzīties uz priekšu uz videi draudzīgākām un efektīvākām degvielas tehnoloģijām,” uzsver Armands Jurjevs, SIA ABLabs izpilddirektors. “Mūsu sistēma piedāvā unikālu risinājumu vienai no aktuālākajām mūsdienu problēmām – vides ilgtspējai.”

Uzņēmums ABLabs SIA mērķtiecīgi attīsta inovācijas tīras enerģijas risinājumu jomā. Ar šo jaunāko sasniegumu uzņēmums ir gatavs atbalstīt pāreju uz ilgtspējīgākām degvielas alternatīvām automobiļu nozarē un ārpus tās.

Par ABLabs SIA

ABLABS SIA, kas ir ArtuPower tehnoloģijas attīstītājs, un ir inovatīvs jaunuzņēmums tīras enerģijas risinājumu jomā, kas atrodas Jūrmalā, Latvijā. ABLabs SIA specializējas progresīvu tehnoloģiju izstrādē autobūves un enerģētikas nozarēm, un tā mērķis ir izstrādāt produktus, kas samazina ietekmi uz vidi un palielina degvielas patēriņa efektivitāti.

Par ArtuPower

ArtuPower izstrādi atbalsta  Norvēģija ar Norvēģijas finanšu instrumenta starpniecību.

Projekta ietvaros produkts “ArtuPower” tiks izstrādāts līdz TRL8 tehnoloģiju gatavības līmenim, un paredzamais projekta ilgums ir 18 mēneši. Kopējais projekta budžets ir 132 400 EUR, no kuriem 92 680 EUR paredzēts saņemt ar “Norvēģijas finanšu mehānisma mazo grantu shēmas” atbalstu. Strādājam kopā zaļai, konkurētspējīgai un iekļaujošai Eiropai.

Kontaktinformācija:

ABLabs SIA
Mājaslapa: www.ablabs.lv
Epasts: info@artupower.eu
Adrese: Jūrmala, Rūpniecības iela 15 – 28, LV-2016

Papildu informācija medijiem
Armands Jurjevs
Epasts: armands.jurjevs@artupower.eu