Preses relīze: ArtuPower tehnoloģijai oficiāli piešķirts patents Dienvidāfrikas Republikā

Jūrmala, Latvija – SIA ABLabs, kas izstrādājis ArtuPower tehnoloģiju, paziņo par nozīmīgu sasniegumu pasaules inovāciju jomā, jo Dienvidāfrikas Republika ir piešķīrusi jaunu patentu. Saskaņā ar Dienvidāfrikas Republikas 1978. gada Patentu likumu, Dienvidāfrikas Republikā oficiāli atzīts patents” Gas Ultrasonic Transducer System and Method for Operating a Diesel Common-Rail Engine”.

Oficiāli piešķirts 2022. gada 29. jūnijā pēc pieteikuma Nr. PCT/EP2020/064219, šis patents stiprina ABLabs SIA apņemšanos veicināt tīras enerģijas tehnoloģiju attīstību visā pasaulē. Patentētā tehnoloģija ir paredzēta common-rail dīzeļdzinējiem, ļaujot tos darbināt, piemēram, ar sašķidrinātu naftas gāzi (LPG), dabasgāzi (CNG, LNG) un to bioekvivalentiem, ievērojami samazinot kaitīgās emisijas un degvielas izmaksas.

Jaunuzņēmums ABLabs SIA, kas ir šīs tehnoloģijas izstrādātājs, ir izstrādājis produktu dīzeļdzinējiem, kas optimizē degvielas sadegšanas efektivitāti. Sistēma nodrošina precīzu gāzes un ūdens tvaiku maisījuma sagatavošanu, kas veicina pilnīgu sadegšanas reakciju dzinējā. Tādejādi tiek ne tikai uzlabota dzinēja veiktspēja, bet tiek arī samazināts kaitīgo izmešu daudzumus.

ABLabs SIA norāda, ka stabila intelektuālā īpašuma (IP) pārvaldība ir būtisks aspekts, ja paredzēta komercializācijas stratēģijas īstenošana, kas ietver partnerību veidošanu visā pasaulē. “Šī patenta iegūšana Dienvidāfrikas Republikā ir ne tikai mūsu uzņēmuma sasniegums, bet arī apliecinājums mūsu globālajam redzējumam par zaļāku un ilgtspējīgāku nākotni,” teica Armands Jurjevs, ABLabs SIA izpilddirektors. “Pateicoties stratēģiskām partnerībām un spēcīgai intelektuālā īpašuma pārvaldībai, mēs esam gatavi veicināt pāreju uz ilgtspējīgākām degvielas izmantošanas alternatīvām visā pasaulē.”

Par ABLabs SIA

ABLABS SIA, kas ir ArtuPower tehnoloģijas attīstītājs, un ir inovatīvs jaunuzņēmums tīras enerģijas risinājumu jomā, kas atrodas Jūrmalā, Latvijā. ABLabs SIA specializējas progresīvu tehnoloģiju izstrādē autobūves un enerģētikas nozarēm, un tā mērķis ir izstrādāt produktus, kas samazina ietekmi uz vidi un palielina degvielas patēriņa efektivitāti.

Par ArtuPower

ArtuPower izstrādi atbalsta  Norvēģija ar Norvēģijas finanšu instrumenta starpniecību.

Projekta ietvaros produkts “ArtuPower” tiks izstrādāts līdz TRL8 tehnoloģiju gatavības līmenim, un paredzamais projekta ilgums ir 18 mēneši. Kopējais projekta budžets ir 132 400 EUR, no kuriem 92 680 EUR paredzēts saņemt ar “Norvēģijas finanšu mehānisma mazo grantu shēmas” atbalstu. Strādājam kopā zaļai, konkurētspējīgai un iekļaujošai Eiropai.

Kontaktinformācija:

ABLabs SIA
Mājaslapa: www.ablabs.lv
Epasts: info@artupower.eu
Adrese: Jūrmala, Rūpniecības iela 15 – 28, LV-2016

Papildu informācija medijiem
Armands Jurjevs
Epasts: armands.jurjevs@artupower.eu