Investīcijām klimata tehnoloģijās liels potenciāls

ArtuPower ir balstīts uz H2O-CH tehnoloģijas (gāzes ultraskaņas sistēma un metode dīzeļdzinēju darbināšanai) un ir paredzēta transportlīdzekļiem ar līdz 18 litru darba tilpumu. ArtuPower ir divu degvielu (dual-fuel) risinājums, kas dzinējā pievieno CNG/BioCNG un ūdens tvaiku, lai samazinātu dīzeļdegvielas patēriņu. ArtuPower galvenokārt paredzēts visu veidu smagajiem transportlīdzekļiem, tostarp kravas automašīnām, specializētajiem transportlīdzekļiem, lauksaimniecības tehnikai, autobusiem un dīzeļģeneratoriem, un tiks popularizēts valstīs/reģionos ar attīstītu CNG/BioCNG infrastruktūru.

Septembrī ABLabs vadītājs Armands Jurjevs tikās ar Turn Off Turn On Ventures investoru Jia Hong Shaw no Singapūras.

Šī tikšanās bija lieliska iespēja apspriest “impact” investīcijas, tīro tehnoloģiju jaunuzņēmumu izaicinājumus un to, kā panākt pārmaiņas un palīdzēt samazināt globālās SEG emisijas. Tikšanās noslēdzās ar atziņu, ka “investīcijām klimata tehnoloģijās liels potenciāls”.

Tikšanās bija arī iespēja popularizēt projektu “Gāzes ultraskaņas sensoru sistēma un metode dīzeļdzinēja common-rail dzinēja darbināšanai” un ABLabs sadarbību ar Norvēģijas finanšu instrumentu “Norway Grants” un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru.

Projektu atbalsta Norvēģija ar Norvēģijas finanšu instrumenta starpniecību.

Projekta ietvaros produkts “ArtuPower” tiks izstrādāts līdz TRL8 tehnoloģiju gatavības līmenim, un paredzamais projekta ilgums ir 18 mēneši. Kopējais projekta budžets ir 132 400 EUR, no kuriem 92 680 EUR paredzēts saņemt ar “Norvēģijas finanšu mehānisma mazo grantu shēmas” atbalstu.

Strādājam kopā zaļai, konkurētspējīgai un iekļaujošai Eiropai.