Artugas

Artugas ir patentēta sistēma, kas balstīta uz dīzeļdzinēja common-rail tehnoloģijas efektivitāti un priekšrocībām un ļauj darbināt dzinēju, izmantojot sašķidrinātu naftas gāzi un attiecīgos bioekvivalentus. Tādējādi tiek radīts ļoti efektīvs iekšdedzes dzinējs, kas darbojas ar augstu kompresiju un izmanto alternatīvās degvielas. Sašķidrinātās naftas gāzes izmantošana nodrošina zemākas ekspluatācijas izmaksas salīdzinājumā ar dīzeļdegvielas izmantošanu, kā arī samazina dzinēja darbības laikā radītās emisijas. Artugas ir jauna tehnoloģija, kas veido universālu sistēmu, ko iespējams izmantot ar visiem common-rail dīzeļdzinējiem, ļaujot lietot lielu sašķidrinātās naftas gāzes daudzumu, kombinācijā ar dīzeļdegvielu.

Artugas ir izstrādāts, ņemot vērā lielas noslodzes transportlīdzekļu augstās drošības prasības, veiktspēju un darba stundas, un piedāvā tādu pašu dzinēja jaudu un veiktspēju ar mazāku emisiju daudzumu. Artugas atbalsta līdz 18 litru darba tilpuma dīzeļdzinējus ar common-rail tehnoloģiju.

Lai nodrošinātu vieglu pielāgošanu un vienkāršu uzstādīšanu, Artugas ir veidots kā moduļu sistēma. Tas nozīmē, ka visi nepieciešamie procesi notiek Artugas moduļa iekšienē un ir nepieciešamas tikai nelielas dzinēja modifikācijas.

Artugas risinājums atbilst vispārējai ES stratēģijai ilgtspējīgai zemu emisiju mobilitātei un alternatīvām degvielām, lai sasniegtu 2030. un 2050. gada klimata mērķus, kas ir daļa no ES Zaļā kursa.