Alternatīvās degvielas

Sašķidrināta naftas gāze (LPG)

Sašķidrinātā naftas gāze jeb LPG ir mobils, tīrs un efektīvs enerģijas avots, kas ir viegli pieejams patērētājiem visā pasaulē. Sašķidrināto naftas gāzi galvenokārt iegūst no dabasgāzes un naftas ieguves, bet arvien vairāk to ražo arī no atjaunojamiem avotiem; tās unikālās īpašības padara to par daudzpusīgu enerģijas avotu, ko var izmantot vairāk nekā 1000 dažādos lietojumos, tajā skaitā transporta un mobilitātes sektorā.

Sašķidrinātā naftas gāze ir vispopulārākā alternatīvā degviela ES, kas pašlaik veido 3 % no visām alternatīvajām degvielām un aptver 8 miljonus transportlīdzekļu. LPG ir piemērota vieglajiem automobiļiem, mikroautobusiem, kravas automobiļiem un autobusiem.

Lielāko daļu šobrīd uz ceļiem braucošo benzīna transportlīdzekļu var viegli un droši pārveidot uz sašķidrinātu naftas gāzi. Artusystem Dual-Fuel nodrošina vienkāršu un drošu risinājumu dīzeļdzinēja transportlīdzekļu pārveidošanai un vēl vairāk veicina sašķidrinātās naftas gāzes pielāgošanu.

LPG infrastruktūra ir plaši attīstīta, un LPG ir pieejama lielākajā daļā benzīna un dīzeļdegvielas uzpildes staciju Eiropā. Nelielos, bet aizvien pieaugošos apjomos sāk izmantot Bio-LPG. Atjaunojamo sašķidrināto naftas gāzi var sajaukt ar parasto sašķidrināto naftas gāzi vai pilnībā aizstāt to. Šis process neietekmē dzinēja darbību.

Saspiestā dabasgāze (CNG)

Saspiestā dabasgāze jeb CNG ir vienkārši dabasgāze, kas galvenokārt sastāv no metāna, ko uzglabā zem augsta spiediena, saglabājot gāzveida formu. To dara galvenokārt, lai varētu to ransportēt vai uzglabāt, lai vēlāk izmantotu kā transportlīdzekļu degvielu. Šādā veidā tā ir dzidra, bez smaržas un nav korozīva.

CNG ļauj viegli integrēt sinerģiju ar biodegvielām un sintētiskajām degvielām, veidojot stabilu saikni ar atjaunojamās elektroenerģijas nozari un zaļo ūdeņradi.

CNG kā transporta degviela sniedz būtiskas priekšrocības patērētājiem, videi un ekonomikai. Tā ir rentabls veids, kā sasniegt galvenos ES mērķus, tostarp dekarbonizēt autotransportu un uzlabot gaisa kvalitāti pilsētās. Lai gan CNG piedāvā daudz priekšrocību, infrastruktūra efektīvai ieviešanai vēl nav plaši pieejama, un dažkārt ir sarežģīti nomainīt esošos pasažieru transportlīdzekļus, jo CNG uzglabāšanai transportlīdzekļos ir nepieciešams salīdzinoši daudz vietas.