ABLabs uzstājas konferencē “DEEP TECH ATELIER 2023”

20. un 21. aprīlī zinātņu ietilpīgo tehnoloģiju interesenti pulcējās Baltijas lielākajā tehnoloģiju nozares pasākumā, kas pulcē uzņēmējus, zinātniekus un tehnoloģiju izstrādātājus, investorus, valsts un sabiedriskās organizācijas. Divu dienu konferencē bija pieejami izcili starptautiski lektori, pitch sesijas, plaša EXPO zona un lieliskas tīklošanās iespējas B2B sesijās.

Pasākuma laikā ar stendu EXPO zonā bija pārstāvēts arī ABLabs. ABLabs prezentēja savu tehnoloģiju, kas ļauj izmantot alkāna gāzes, tostarp sašķidrinātu naftas gāzi (LPG), dabasgāzi (CNG) un to bioekvivalentus (BioLPG, BioCNG), lai daļēji vai pilnībā aizstātu dīzeļdegvielu dažāda tilpuma dīzeļdzinējos, kas aprīkoti ar common-rail tehnoloģiju.

21. aprīlī Armands Jurjevs iepazīstināja ar ABLabs projekta izstrādes gaitu Norvēģijas finanšu instrumenta projekta ietvaros, uzsverot ArtuPower attīstību un Norvēģijas finanšu instrumenta atbalsta nozīmi.

Projektu atbalsta Norvēģija ar Norvēģijas finanšu instrumenta starpniecību.

Projekta ietvaros produkts “ArtuPower” tiks izstrādāts līdz TRL8 tehnoloģiju gatavības līmenim, un paredzamais projekta ilgums ir 18 mēneši. Kopējais projekta budžets ir 132 400 EUR, no kuriem 92 680 EUR paredzēts saņemt ar “Norvēģijas finanšu mehānisma mazo grantu shēmas” atbalstu.

Strādājam kopā zaļai, konkurētspējīgai un iekļaujošai Eiropai.