ABLabs saņem Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu 92 680,00 EUR apmērā, lai izstrādātu jaunu CNG-dīzeļdegvielas-ūdens tehnoloģiju

2022. gada 17. februārī SIA “ABLabs” parakstījusa līgumu (Nr. NP-2022/6) ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) par atbalstu uzņēmuma projektam “Jauna parauga CNG-dīzeļdegvielas-ūdens aprīkojuma “NordicCNG” izstrāde” Norvēģijas finanšu instrumenta mazo grantu shēmas “Zaļo inovāciju un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju produktu attīstība” ietvaros.

Projekta “Jauna parauga CNG-dīzeļdegvielas-ūdens aprīkojuma “NordicCNG” izstrāde” ietvaros tiks izstrādāts jauns produkts “ArtuPower” lieljaudas transportlīdzekļiem ar dzinēja tilpumu līdz 18 litriem (piemēram, kravas automašīnām, traktoriem, autobusiem un lauksaimniecības vai specializētajai tehnikai). Produkts “ArtuPower” ļaus klientiem pielāgot ar dīzeļdegvielu darbināmas transporta vienības, kas patērē lielu daudzumu degvielas, alternatīviem degvielas risinājumiem, izmantojot videi draudzīgāku degvielas sastāvu, kas veidots no dīzeļdegvielas-CNG/Biometāna un ūdens tvaiku maisījuma.

Projekta ietvaros tiks izstrādāts produkts “ArtuPower” līdz TRL8 tehnoloģiju gatavības līmenim, un paredzamais projekta ilgums ir 18 mēneši. Kopējais projekta budžets ir 132 400 EUR, no kuriem 92 680 EUR ir atbalsts no “Norvēģijas finanšu mehānisma mazo grantu shēmas”.

Projekta īstenošana ietver arī sadarbību ar Norvēģijas partneri “Norsk Energi”, kas sniegs savu pieredzi un zināšanas par emisijām un emisiju aprēķiniem, kā arī projekta atklāšanas pasākumā nodrošinās semināru plašākai interesentu grupai par šīm tēmām.

Strādājam kopā zaļai, konkurētspējīgai un iekļaujošai Eiropai.