ArtuPower

ArtuPower ir augstas veiktspējas dual-fuel degvielas padeves iekārta lielas jaudas transportlīdzekļiem, kravas automašīnām, traktoriem, smagajai un specializētajai tehnikai ar dzinēja darba tilpumu līdz 18 litriem, kas izmanto common-rail tehnoloģiju. ArtuPower ir balstīts uz SIA “ABLabs” intelektuālo īpašumu (patenta pieteikums Nr. PCT/EP2020/064219) un ir unikāls produkts tirgū, jo ļauj izmantot ūdens tvaiku, lai veidotu degvielas maisījumu ar CNG (BioCNG). Ūdens tvaiki darbojas kā katalizators un ļauj veidot dīzeļdegvielas un gāzes maisījumu ar augstu gāzes piesātinājumu, tādējādi lielāko daļu dīzeļdegvielas aizstājot ar “zaļāku” degvielu. Turklāt ūdens tvaiki augstas kompresijas apstākļos palielina dzinēja efektivitāti un uzlabo degvielas sadegšanas procesu, kā rezultātā dīzeļdegviela pilnībā sadeg, uzlabojas dzinēja veiktspēja un samazinās emisijas (SEG emisijas un kaitīgās emisijas).

ArtuPower ir konstruēts un izstrādāts kā universāls risinājums, ko var izmantot common-rail dzinējiem neatkarīgi no transportlīdzekļa markas vai modeļa. Turklāt ArtuPower modulis ir kompakta izmēra, un to ir viegli uzstādīt, transportlīdzeklim veicot tikai standarta gāzes detaļu (reduktora, gāzes tvertnes, cauruļvadu) uzstādīšanu.

Turklāt ArtuPower sistēmai ir digitāla integrācija ar lietotāja un servisa lietotnēm. Šī integrācija nodrošina vismodernāko lietotāja pieredzi gan galalietotājiem, gan uzstādītājiem un sniedz pilnīgu ieskatu par efektivitāti, sistēmas stāvokli un veiktspēju.


ArtuPower izstrādi īsteno SIA “ABLabs” ar Norvēģijas finanšu instrumenta neliela apjoma grantu shēmas “Zaļo inovāciju un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju produktu izstrāde” atbalstu, ko koordinē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), projekta “Jaunā tipa CNG-Dīzeļdegvielas-ūdens tehnoloģijas “NordicCNG” izstrāde” ietvaros (Līguma Nr. NP-2022/6).